piątek, 14 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

72-latek stracił orientację i zgubił się w lesie

Wczoraj brzozowscy policjanci prowadzili poszukiwania 72-letniego mężczyzny, który wybrał się na grzyby. Mieszkaniec Jasienicy Rosielnej stracił orientację i zgubił się w lesie. Policja apeluje o rozwagę do osób wybierających się do lasu lub w inne nieznane miejsca.

Wczoraj przed godz. 21 oficer dyżurny brzozowskiej komendy, otrzymał informację od żony 72-letniego mieszkańca Jasienicy Rosielnej o zaginięciu mężczyzny. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej mąż pieszo wybrał się do pobliskiego lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Kobieta nie miała z nim żadnego kontaktu. Dodatkowo niepokoił ją fakt, że mąż nie zabrał ze sobą leków, które powinien zażywać. Wraz z członkami rodziny rozpoczęła na własną rękę poszukiwania męża, jednak nie przyniosły one rezultatu. Policjanci ustalili rysopis i ubiór zaginionego mężczyzny.

Z uwagi na zapadający zmrok, funkcjonariusze natychmiast zmobilizowali siły i zaczęli szukać mężczyzny. Do poszukiwań włączyli się również członkowie rodziny zaginionego. Funkcjonariusze sprawdzili teren lasu i miejsca, w które najczęściej chodził 72-latek. Sprawdzili teren Jasienicy Rosielnej oraz przyległych miejscowości  i dróg dojazdowych do lasu.

Podczas, gdy policjanci do poszukiwań mieli włączać kolejne siły policyjne funkcjonariusze otrzymali sygnał, że mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania. Powiedział, że stracił orientacje w lesie i szukał drogi powrotnej. Okazało się, że wyszedł z lasu w miejscowości Domaradz, w rejonie przysiółku „Zalesie”, pokonując pieszo kilka kilometrów. Mężczyzna powiedział, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy.

Policja apeluje do osób, które wybierają się do lasu lub w inne nieznane im miejsca, żeby zawsze zabierały ze sobą naładowany telefon. Dzięki temu, jeśli znajdą się w niebezpiecznej sytuacji będą zawsze mogły nawiązać kontakt z członkami swojej rodziny. Ponadto, telefoniczny kontakt z zaginionym zdecydowanie ułatwi policjantom odnalezienie osoby, która zaginęła.

Źródło: KPP Brzozów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x