czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

61-latek uchroniony przed wychłodzeniem

Policjanci interweniowali wobec mężczyzny narażonego na wychłodzenie. 61-latek spał w rejonie dworca w Zagórzu. O pomoc zwrócili się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

Wczoraj około godz. 20, sanocka Policja otrzymała zgłoszenia dotyczące osoby śpiącej w okolicy dworca w Zagórzu. O pomoc policjantów zwrócili się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Okazało się, że 61-latek jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że na terenie Sanoka mieszka krewna mężczyzny. Został przekazany pod jej opiekę. Gdyby nie reakcja funkcjonariuszy, ta noc mogłaby dla 61-latka zakończyć się tragicznie.

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów,  dlatego policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Więcej na ten temat na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x