środa, 29 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWPolitykaWydarzenia

60 tys. dla gminy Jasienica Rosielna na zakup laptopów do zdalnej nauki

Gmina Jasienica Rosielna pozyskała 60 tys. zł na zakup laptopów do nauki zdalnej dla uczniów gminnych szkół. Pieniądze pochodzą z rządowego projektu „Zdalna szkoła”, który ma zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu uczniów.

W tym trudnym czasie, nauka musiała zostać przeniesiona przed monitory komputerów. Niestety, nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt, by realizować zdalne lekcje. Dzięki pozyskaniu pieniędzy rządowych, nasze szkoły udostępnią komputery tym, którzy ich potrzebują – mówi wójt gminy Urszula Brzuszek.

Rządowy projekt „Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wniosek na dofinansowanie gmina Jasienica Rosielna złożyła niezwłocznie po rozpoczęciu rządowego projektu i został on pozytywnie zaopiniowany przez Centrum Projektów „Polska Cyfrowa”.

Umowa na zakup sprzętu jest już w trakcie podpisywania, laptopy w najbliższych dniach trafią do gminnych szkół, które niezwłocznie dyrektorzy szkół wypożyczą potrzebującym uczniom – dodaje wójt gminy.

Po zakończeniu nauczania online zakupiony przez gminę Jasienica Rosielna sprzęt zasili placówki oświatowe na terenie gminy.

Ministerstwo Cyfryzacji rozdysponowało na projekt „Zdalna Szkoła” kwotę 186 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x