niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

30-letni Tadżyk zatrzymany przez funkcjonariuszy SG z Sanoka

Strażnicy graniczni z placówki w Sanoku ujawnili obywatela Tadżykistanu zaangażowanego w przemyt ludzi. Jak się okazało mężczyzna wnioskował wcześniej o status uchodźcy we Francji, dokąd zostanie teraz przekazany.

30-letniego obywatela Tadżykistanu zatrzymali w Jaśle (woj. podkarpackie) funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zakończył właśnie odbywanie kary pozbawiania wolności, w związku z zaangażowaniem w przemyt imigrantów. Został zatrzymany na gorącym uczynku w centralnej Polsce. Wtedy, w trakcie przeprowadzanych czynności mężczyzna złożył wniosek o pomoc międzynarodową w RP. Jednak potwierdzono, że uczynił to już kilka lat wcześniej na terytorium Francji.

Mężczyzna wyjaśniał, że w pewnym momencie uznał iż lepszym krajem do życia i uprawiania ulubionej przez niego sztuki walki MMA byłyby Niemcy i Polska. Łamiąc procedurę azylową przeniósł się na wschód Europy, gdzie ostatecznie zaangażował się w nielegalny proceder.

W toku kontroli legalności pobytu sanoccy strażnicy graniczni zatrzymali cudzoziemca. Decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Zgodnie z procedurą mężczyzna będzie przekazany do Francji, gdzie pierwotnie wnioskował o pomoc międzynarodową i która wyraziła już chęć jego przyjęcia.

Źródło: BiOSG

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x