czwartek, 30 maja, 2024
Aktualności

23 osoby zakażone koronawirusem w szpitalu w Nowej Dębie

23 pracowników i pacjentów szpitala w Nowej Dębie koło Tarnobrzegu (podkarpackie) zakażonych jest koronawirusem. Część oddziałów szpitalnych została zamknięta – poinformował w sobotę PAP starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

Starostwo powiatowe jest organem prowadzącym placówkę.

“Covid-19 potwierdzono u 12 osób z personelu oraz 11 pacjentów. Wśród pracowników są to trzej lekarze, sześć pielęgniarek, dwie opiekunki oraz jedna osoba z zespołu sprzątającego. Wszyscy są z oddziału wewnętrznego” – powiedział starosta Sudoł.

Na swojej stronie internetowej szpital informuje, że zamknięto do odwołania izbę przyjęć oraz oddziały: chorób wewnętrznych, ginekologiczno–położniczy, chirurgii ogólnej, laboratorium analityczne oraz diagnostykę obrazową.

Szpital w Nowej Dębie, który posiada ponad 200 łóżek, zlokalizowany jest w trzech budynkach. W związku z tym część oddziałów – jak zaznaczył starosta – pracuje normalnie. Dotyczy to m.in. oddziałów: rehabilitacji, pediatrycznego oraz intensywnej opieki medycznej.

Do tej pory na Podkarpaciu Covid-19 zdiagnozowano u 311 osób. Wyzdrowiało 161 pacjentów. Odnotowano 16 zgonów.

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 64 osoby, 3 tys. 328 poddane jest kwarantannie, a 45 przebywa w izolacji. Hospitalizowanych jest 133 pacjentów.(PAP)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x