niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

16-lecie Otwartej Pracowni

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie i Otwarta Pracownia serdecznie zapraszają do udziału w wernisażu jubileuszowej wystawy „16-lecie Otwartej Pracowni”.
Autorki wystawy: Małgorzata Adamkowska, Małgorzata Bobiec, Marta Bożek-Pocenty, Maryla Ciepiela, Lucyna Domaradzka, Sylwia Guzek, Janina Kiper, Krystyna Kubal, Katarzyna Markowicz, Gryzelda Mazur, Katarzyna Oczoś, Marzena Rostkowska, Nina Rostkowska, Alicja Styrkosz, Małgorzata Wojnar, Beata Zaborowska-Reczek, Magdalena Zajdel.
Pomysłodawczynią, instruktorką, mentorką i (śmiało można powiedzieć) dobrą duszą Otwartej Pracowni jest Nina Rostkowska. 16 lat podsumowuje tak: 16 lat – to w życiu człowieka sporo czasu. Prowadzenie zajęć, to praca, którą zawsze wykonywałam z przyjemnością, zapałem, pasją. To przygoda i ciągłe poznawanie ludzkich możliwości, odkrywanie drugiego człowieka. Byłam świadkiem wielu odkryć, które przeżyli uczestnicy zajęć. Zadziwień, czasem zmieszania, najczęściej radości z poznawania nowych rzeczywistości. Siedmiolatki, nastolatki i dorośli, niezależnie od wieku, wszyscy przeżywamy te same emocje. Dla każdego, przekraczanie granic jest ekscytujące i buduje osobowość. Zajęcia plastyczne w Otwartej Pracowni bywają furtką do liceum plastycznego czy na wyższą uczelnię artystyczną. Mam nadzieję, że również mile spędzonym czasem, poszerzeniem percepcji czy interesującym hobby.
Otwarta Pracownia RCKP
Zajęcia artystyczne prowadzone w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza – zabawa w sztukę z dziećmi prowadzona jest z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, od rysunku i malarstwa do form przestrzennych. Młodzież i dorośli opanowują podstawy rysunku i technik malarskich. Podsumowaniem najczęściej jest wystawa prac uczestników zajęć organizowana na zakończenie roku artystycznego w galerii RCKP.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Galeria Pomarańczowa RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno
Wernisaż: 20 października 2017, godz. 18.00
Wstęp wolny
Wystawa czynna: od 7 października do 9 listopada 2017

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x