czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

15. miejsce Grzegorza na Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu

W dniach 1-10 październik 2016 w Bułgarii odbyły się 38 Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu. Polskę reprezentował rymanowianin, Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów.

Grzegorz w krótkiej rozmowie opowiada o rywalizacji na Mistrzostwach Świata:

“Do Bułgarii przybyliśmy 5 października, 2 dni na aklimatyzację i 7 października (piątek) ważenie zawodników w kategorii senior. Po weryfikacji oraz ważeniu oficjalnych startujących było ok. 1300 zawodników z 52 krajów. W sobotę, 8 października odbyły się finały ręki lewej kat. senior (21-39 lat), do finałów zakwalifikowało się 25 najlepszych zawodników na świecie, w tym ja. Ostatecznie uplasowałem się na miejscu 15, jest to awans o 7 oczek w rankingu światowym (MŚ 2015 – miejsce 22).
Walki były naprawdę wielką przeprawą, na dzień dobry wylosowałem Mistrza Świata Urtaev Atsamaz z Rosji, niestety długo nie powalczyłem, różnica w sile jest naprawdę spora. Na szczęście jedna porażka nie eliminuje mnie z turnieju, walczymy dalej, kolejno odpadają z turnieju Szwecja, Australia, USA, Ukraina, Japonia, Izrael, Łotwa, Włochy, Norwegia, no i Polska. Kończę rywalizację na 15 miejscu wyeliminowany przez Jabę Getiashvili z Gruzji, który ostatecznie kończy na 4 pozycji.
9 października czułem, że powalczę o lepsze pozycje. Prawa ręka była przygotowana znacznie lepiej do rywalizacji. Do finałów zakwalifikowało się 30 zawodników. Z niecierpliwością czekam na pierwszego zawodnika i znowu rozczarowanie, Jaba Getiashvili, który dzień wcześniej wyeliminował mnie z turnieju kończąc na 4 pozycji. Dzisiaj będzie chciał zrobić to samo. Kolejno odpadają Kazachstan, Łotwa, USA, Izrael, Norwegia, Australia, Rumunia, Turcja i Polska. Kończę rywalizację na 19 miejscu, 3 oczka gorzej niż rok wcześniej w Malezji  Z turnieju eliminuje mnie Ukrainiec Zhyhylii Viacheslav, który skończył rywalizację na miejscu 7.
Podsumowując całą imprezę, mogę powiedzieć, iż z roku na rok poziom zawodników rośnie w bardzo szybkim tempie. Trzeba naprawdę przepracować dobrze cały rok aby móc rywalizować z najlepszymi na świecie.”


Oficjalne wyniki Mistrzostw Świata w Armwrestlingu:

www.waf-armwrestling.com/
www.armpower.net

Zdjęcia, relacje oraz informacje na temat armwrestlingu:

Facebook: Spartan Rymanów oraz Grzegorz Nowotarski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Brzozek
Brzozek
7 lat temu

Chętnie bym się spróbował z gościem

1
0
Would love your thoughts, please comment.x