piątek, 26 kwietnia, 2024
AktualnościSportWydarzenia

Udany występ szachistów LKS PARNAS Stara Wieś

W dniach od 7 do 12 listopada br. w Rzeszowskim Domu Kultury odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa, Polskiego Związku Szachowego oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.
I miejsce w mistrzostwach zajął Krzysztof Pulik (LKS Parnas Stara Wieś), który nie przegrał ani jednej partii i ze znakomitym wynikiem 8,5 pkt z 9 partii triumfował w jubileuszowym czempionacie stolicy Podkarpacia. Na koncie ma też dwa wicemistrzostwa, dwa trzecie miejsca i jako jedyny startował we wszystkich czempionatach Rzeszowa. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu Maciej Marszałek (SANDECJA Nowy Sącz), a trzecie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy (także LKS PARNAS Stara Wieś) Maciej Woźniak. W grupie B wygrała zawodniczka RzkSz Rzeszów Sylwia Polak (7,5 pkt), która jednocześnie została mistrzynią Rzeszowa. Na uwagę zasługuje także występ juniorek LKS PARNAS Stara Wieś. W grupie do 10 lat I miejsce zajął Paweł Sowiński z UKS SP1 Brzozów, zdobywając 7.5 punków, II m. zdobył Marcin Wolak z Wiśniowej 7.0 pkt., III m. Dawid Futyma z UKS SP 1 Brzozów 6.0 pkt. W grupie dziewcząt wygrała Liliana Krzanowska (RzKSz Rzeszów), zdobywając 7.0 punków, II m. Joanna Fic (LKS Parnas Stara Wieś) 6.0 pkt., wypełniając równocześnie normę na II kategorię szachową, a III m. Klaudia Futyma (UKS SP1 Brzozów) 6.0 pkt. Oprócz w/w Hubert Frydryk zajął VI miejsce, a Maja Mazurek zajęła II miejsce w grupie B. Maja Bauer – druga z zawodniczek LKS PARNAS Stara Wieś, zdobyła III kategorię szachową. Gratulujemy zawodnikom, trenerom i