poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Aktualności

Na ścieżkach Magurskiego Parku Narodowego

Do połowy maja w Hucie Polańskiej (gmina Krempna) potrwa kurs treningowy “Natura w edukacji. Edukacja w naturze”, odbywający się w ramach programu Erasmus+. W kursie uczestniczą 32 osoby – pracownicy młodzieżowi, liderzy, edukatorzy z 8 państw. W harmonogramie kursu znajdują się zajęcia poznawcze związane z walorami miejsca prowadzenia wymiany: Beskidu Niskiego oraz Magurskiego Parku Narodowego i jego otuliny.  Warsztaty terenowe  poprowadziła wymiany edukatorka przyrodniczo-leśna Katarzyna Dedo, która przybliżyła  uczestniczkom i uczestnikom międzynarodowego kursu bogactwo przyrody i dziedzictwo kulturowe okolic Huty Polańskiej i Magurskiego Parku Narodowego. – Przyroda jest cudowna. Dzisiaj mogłam poznać bogactwa świata roślin, owadów, ptaków i innych zwierząt. Wiem, że żyją tu nawet niedźwiedzie. To dla mnie absolutnie fascynujące i egzotyczne – powiedziała Maria z Hiszpanii.

Hiszpanka Maria miała rację. Mogli się o tym przekonać wszyscy podczas wizyty studyjnej do muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Tam w pigułce międzynarodowe towarzystwo zapoznało się z bogactwem przyrodniczym Beskidu Niskiego. Niedźwiedź nawet jako eksponat wywoływał ciarki na grzbiecie. – Nie chciałabym się spotkać z nim sam na sam – skomentowała ze śmiechem Włoszka Elisa.

red

Natura w edukacji. Edukacja w naturze

Organizator zadania: Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych INICJATYWA  w Łężynach (Polska)
Partnerzy:
ARTECO Pavletić (Chorwacja), Asociación de Vecinos/as de Meaus (Hiszpania), Cuzisti Implicati Organization (Rumunia), Evolving YOUth (Łotwa), Health Growth – Center for personal and cultural development for children and youngsters (Bułgaria), NGO «ACTION» (Ukraina), NGO WeSound (Włochy).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x