Koniec przeprawy promowej na Sanie. Od 29 czerwca kierowcy pojadą nowym mostem
W związku z oddaniem do użytku nowego mostu na rzece San, łączącego Jabłonicę Ruską i Niewistkę, od 29 czerwca 2026 roku przestanie funkcjonować dotychczasowa przeprawa promowa. O wyłączeniu promu z użytkowania poinformował Zarząd Dróg Powiatowych w Brzozowie.
Nowa przeprawa mostowa zastąpi prom, który przez lata zapewniał mieszkańcom i kierowcom połączenie między obiema miejscowościami. Od poniedziałku ruch będzie odbywał się już wyłącznie przez nowy most.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie

