Awaria słupa energetycznego w Starej Wsi. Na miejscu strażacy i pogotowie energetyczne
Do zdarzenia związanego z instalacją energetyczną doszło w piątek rano w miejscowości Stara Wieś. Interweniowały zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne.
13 marca 2026 roku o godzinie 8.38 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zadysponował strażaków do zgłoszenia dotyczącego pożaru słupa średniego napięcia w Starej Wsi.
Na miejsce skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie oraz druhów z OSP Stara Wieś. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy przeprowadzili rozpoznanie sytuacji. Jak się okazało, nie doszło do rozwinięcia otwartego ognia.
Ustalono, że uszkodzeniu uległ izolator na słupie energetycznym, co doprowadziło do zwarcia instalacji elektrycznej. W związku z awarią na miejsce wezwano pogotowie energetyczne.
Podczas prowadzonych prac naprawczych część mieszkańców miejscowości Stara Wieś oraz pobliskiego Bliznego była czasowo pozbawiona energii elektrycznej. Po usunięciu awarii przez energetyków działania służb zostały zakończone.
W akcji uczestniczyły dwa zastępy z JRG PSP Brzozów oraz jednostka OSP Stara Wieś, a także pogotowie energetyczne. Po zakończeniu działań strażacy wrócili do swoich jednostek.
Źródło: FB/OSP Stara Wieś





