Ogromne rządowe dofinansowanie na remonty i przebudowę dróg w gminie Jasienica Rosielna

10 marca br. w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej Wójt Gminy Urszula Brzuszek oraz Skarbnik Michał Siwak podpisali umowę z Prezesem Zarządu Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. Andrzejem Zygar na realizację inwestycji przebudowy i remontów dróg gminnych o wartości 5 067 483,00 zł. Przedsięwzięcie to jest w 95% dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych i obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej i przebudowę 13 odcinków dróg na terenie całej gminy.

W ramach tej samej edycji dofinansowania rozpoczęto już roboty budowlane przy realizacji kolejnego zadania, którego zakres obejmuje remont i przebudowę 7 odcinków dróg na terenie całej gminy o wartości 5 273 973,20 zł.

Dodatkowo samorząd Gminy Jasienica Rosielna w ramach III edycji Rządowego Funduszu Polski  Ład – Program Inwestycji Strategicznych pozyskał dofinansowanie w wysokości 98% na inwestycje drogowe w miejscowości Blizne o łącznej wartości 1 726 705,00 zł. Inwestycje te zostaną zrealizowane w 2023 roku.

Źródło: jasienicarosielna.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o