Pierwszy koncert za kurtyną w 2023 r.

“Koncerty za kurtyną…” to kameralne wydarzenia, które odbywają się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, na tej samej, na której podczas spektakli, koncertów czy pokazów występują artyści. Na potrzeby wydarzenia scena staje się także widownią liczącą maksymalnie 200 miejsc siedzących. Miejsca są nienumerowane – publiczność zajmuje krzesła zgodnie z własnymi upodobaniami.

Spragnionych muzyki na żywo zapraszamy do udziału w koncercie: Arek Zawiliński Duo. 15 lutego 2023 o godzinie 19.00 wystąpią Arek Zawiliński i Roman Ziobro.

Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking, slide i bottelneck. Gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel), dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.
Koncertował zarówno na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk (dwukrotnie), Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali, min. FAMA w Świnoujściu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia – Kraków (występ w Studiu Radiowej Trójki im.
Agnieszki Osieckiej). Ponadto, wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty – za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady) i Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych.

Roman Ziobro – absolwent wrocławskiej PWSM w klasie Ireny Olkiewicz. W latach 1988-2002 związany z zespołem „Stare Dobre Małżeństwo”. Grał także w Filharmonii Wrocławskiej, zespole Blues Forever oraz wielu różnych projektach z kręgu poezji śpiewanej, a także w spektaklach teatralnych, m.in. w Teatrze Narodowym oraz w spektaklu telewizyjnym „Duszyczka” Tadeusza Różewicza w reż. Jerzego
Grzegorzewskiego. Był nauczycielem w szkołach muzycznych we Wrocławiu i Krotoszynie – uczył gry na kontrabasie i perkusji.

Oficjalne wydawnictwa:
„Tam, gdzie zaczyna się mój świat”- Dalmafon 2007
„Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010
„Żelazna” – Flower Rekord 2012
„Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015
„Moje buty już tam są” – Dalmafon 2022

Fragmenty recenzji:

Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem należą do jego najznamienitszych przedstawicieli – Kuba Chmiel, Magazyn Gitarzysta.

Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka – Bluesonline.

Foto: Piotr Gajek, materiały RCKP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o