Dzień ze Swingiem – warsztaty, prezentacje, debiuty

Każdego roku w ramach Artystycznych Ferii Zimowych Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w Dniu ze Swingiem. Wydarzenie to jest okazją do bliższego poznania jednej z krośnieńskich grup artystycznych – Studia Piosenki Swing. Uczestnicy zajęć i wokaliści znani są publiczności, ale podczas tego jednego dnia zobaczyć można, jak pracują i jaka atmosfera panuje w zespole. W tegorocznym programie Dnia ze Swingiem znalazły się warsztaty wokalne prowadzone przez Karolinę Patlę, zajęcia z montażu z elementami audycji radiowej, warsztaty dotyczące technicznych aspektów nagrań w warunkach domowych prowadzone przez Grzegorza Przepiórę oraz prezentacje debiutantów czy karaoke. Zapraszamy 27 stycznia 2023 od godziny 10.30 na scenę Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie!

Dzień ze Swingiem to warsztaty z praktykami i okazja do zaprezentowania talentu na tej samej scenie, na której regularnie występują uznani artyści. To też okazja do poznania Studia Piosenki Swing, dowiedzenia się, jak pracują wokaliści i najważniejsze, jaka atmosfera pasuje na co dzień w zespole. Publiczność niejednokrotnie miała okazję oklaskiwać wokalistów podczas ich występów, warto więc zobaczyć kulisy pracy nad koncertami, by – być może w przyszłości – samemu dołączyć do Studia – zachęcają organizatorzy.

W programie:
Kącik debiutów
Warsztaty wokalne część 1 – prowadząca Karolina Patla
Z uśmiechem w Nowy Rok. Montaż słowno-muzyczny z elementami audycji radiowej – prowadzący Studio Piosenki Swing i Zespół Szkół nr 2
Warsztaty wokalne część 2 – prowadząca Karolina Patla
Techniczne ciekawostki. Nagrania w warunkach domowych – prowadzący Grzegorz Przepióra
Biesiada z karaoke

Studio Piosenki SWING (RCKP Krosno)
Od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.

DZIEŃ ZE SWINGIEM: WARSZTATY, PREZENTACJE WOKALNE, DEBIUTY
W RAMACH ARTYSTYCZNYCH FERII ZIMOWYCH Z REGIONALNYM CENTRUM KULTUR POGRANICZA W KROŚNIE
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, scena (wejście B), ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 27 stycznia 2023, od godziny 10.30
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wiek uczestników: bez ograniczeń wiekowych
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o