Seniorzy z gm. Nozdrzec zwiedzali warszawskie muzea

Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu zakończył realizację zadania pn. „Ich Pierwszy Raz w Muzeach” w ramach programu Kultura Dostępna — dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

Projekt pozwolił na przygotowanie oraz zrealizowanie wyjazdu do Warszawy dla grupy 40 osób z terenu gm. Nozdrzec. Partnerem zadania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nozdrzcu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zadanie o bardzo ważnych walorach edukacyjnych pozytywnie wpłynęło na zaangażowanie w podtrzymanie i popularyzację dziedzictwa narodowego, budowę postaw patriotycznych oraz międzypokoleniową wymianę doświadczeń oraz wiedzy w obszarze historii Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto projekt pozwolił na niwelację barier w dostępności do instytucji kultury, które eksponują wystawy obejmujące szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe.

To już kolejne zadanie w obszarze kultury — zrealizowane przez GOK Nozdrzec w ostatnich miesiącach — którego odbiorcami była społeczność lokalna. Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu sukcesywnie pozyskuje środki zewnętrzne pochodzenia ministerialnego. Przygotowanie adekwatnej aplikacji o dofinansowanie w ramach danego programu — to jedno. Natomiast równie istotnym czynnikiem są środki finansowe przekazywane w ramach dotacji podmiotowej i jej zwiększanie w ciągu roku budżetowego z inicjatywy Wójta Gminy Nozdrzec — Stanisława Żelaznowskiego. Takie działania dowodzą, iż potrzeby społeczności lokalnej w obszarze kultury znajdują uzasadnienie w działaniach władz, które w odpowiedni sposób dotują kulturę na terenie gminy.

Partnerem w ramach rzeczonego projektu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nozdrzcu.

Wartość projektu: 21 000,00 zł

Wysokość dofinansowania: 14 000,00 zł

Udział własny: 7000,00 zł

Autor/ koordynator projektu: Adrian Skubisz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło: fb/Gmina Nozdrzec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o