„Dawna ojczyzno moja” – spektakl w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w pierwszym w tym roku wydarzeniu w ramach cyklu „… dla Seniora”. Spektakl „Dawna ojczyzno moja” Teatru Klasyki Polskiej odbędzie się 17 stycznia 2023 o godzinie 18.00. Niezmiennie na widownię zapraszamy także dzieci i młodzież, wierząc w to, że kultura łączy pokolenia.

Spektakl „Dawna ojczyzno moja” to wybór najpiękniejszych tekstów z poematu dygresyjnego „Beniowski” Juliusza Słowackiego w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej. Ponieważ zgodnie z tradycją znajdujemy się jeszcze w okresie kolędowym, spektakl dopełniają polskie kolędy. Muzykę do spektaklu skomponował Jacek Ostaszewski.

Obsada:
Magdalena Jaworska
Dominika Chorosińska
Michał Chorosiński
Dariusz Kowalski
Ksawery Szlenkier
Marcin Kwaśny
Lira korbowa: Joachim Mencel
Śpiew: Agnieszka Cudzich

Kontynuujemy dobrze przyjęty cykl wydarzeń „… dla Seniora”. Na widownię zapraszamy jednak także inne grupy wiekowe. W spektaklu, z pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie – czy to teksty Słowackiego, znane kolędy czy też instrumenty, takie jak lira korbowa – dobrze znana w naszym regionie – zachęcają organizatorzy.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, scena (wejście B), ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 17 stycznia 2023, godzina 18.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki

Wejściówki do odbioru w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem
oraz w sprzedaży online:
https://bilety.rckp.krosno.pl/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o