Kierowca miał ok. 2,5 promila. Zatrzymał go świadek

Około 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący citroenem w Odrzykoniu. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił pijanemu 42-latkowi kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

Wczoraj przed godz. 18, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że na ul. Kościuszki w Odrzykoniu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca citroena, wjechał na mostek prowadzący do jednej z prywatnych posesji i nie był w stanie na powrót włączyć się do ruchu.

W efekcie serii nieskoordynowanych manewrów, samochód częściowo zjechał z mostka, co doprowadziło do jego unieruchomienia. Pomimo tego, siedzący za kierownicą mężczyzna podejmował kolejne, nieskuteczne próby wyjechania na drogę.

Nietypowa sytuacja zwróciła uwagę świadka, który po podejściu do samochodu zauważył, że kierujący znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu. Mężczyzna natychmiast wyciągnął kluczyk ze stacyjki i uniemożliwił  ucieczkę kierowcy do czasu przyjazdu powiadomionego wcześniej patrolu.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 42-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lata więzienia.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Źródło: KMP Krosno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o