Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Jasienica Rosielna

11 listopada br. w Orzechówce odbyły się gminne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Świętej Rodziny w Orzechówce, podczas której piękną patriotyczną homilię wygłosił Proboszcz Parafii Ks. Wojciech Szmuc. Następnie wszyscy zgromadzeni, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez orkiestrę dętą działającą przy OSP w Orzechówce, udali się pod pomnik „Rocznica Odzyskania Niepodległości”,  gdzie kwiaty złożyli parlamentarzyści, władze samorządowe oraz delegacje.

Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek w swoim przemówieniu przypomniała słowa Świętego Jana Pawła II, że każdy Polak powinien czuć się odpowiedzialny za to wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska, dziękując jednocześnie wszystkim zgromadzonym za obecność i swoistego rodzaju hołd złożony bohaterom, którzy walczyli o wolność.

Gminne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakończył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni Ludowej i Patriotycznej z filii Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Woli Jasienickiej.

Źródło: jasienicarosielna.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o