Orły WPROST 2022. Znamy zwycięzców z Podkarpacia

Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów oraz wybitnych osobowości. Otrzymują je zasłużeni dla rozwoju regionu, którzy swoimi osiągnięciami wykraczają poza jego granice. 28 października br. w Rzeszowie poznaliśmy laureatów z województwa podkarpackiego. Nagrody wręczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– Idea nagrody Orły Wprost jest bardzo piękna. Doceniamy liderów w różnych regionach. Wszystkich tych, którzy przez codzienną, ciężką pracę działają na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki temu – tworzą też dzisiejszą Polskę – powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zwycięzcami tegorocznej edycji nagród na Podkarpaciu w trzech kategoriach zostali:

Firma Regionu Podkarpackiego 2022 – Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. – za aktywny udział w przełomowym projekcie wdrożenia technologii wodorowych w województwie podkarpackim. Działalność spółki w tym zakresie to nie tylko korzyści dla miasta i jego mieszkańców, ale też prekursorskie podejście na skalę krajową, czego dowodem jest powołanie pierwszej w Polsce samorządowej spółki wodorowej.

Samorządowiec Regionu – Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów – za działania na rzecz prężnego rozwoju gminy Lubaczów, których efekty są dostrzegalne i przyniosły korzyści dla mieszkańców. Jego aktywność w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych to przykład budowania i ciągłego umacniania roli samorządu dla dobra lokalnej społeczności.

Osobowość Regionu – Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego “Rzeszów – Jasionka” Sp. z o. o. – za doskonałe zarządzanie portem lotniczym, szczególnie za znalezienie recepty na sprawne jego funkcjonowanie w czasach kryzysu pandemicznego. Na uznanie zasługuje również sprawna organizacja lotniska w związku z wojną za naszą wschodnią granicą, tj. na potrzeby desantu wojsk amerykańskich i pomocy humanitarnej.

Dodatkowo nagrody specjalne, przyznane przez wiceminister Małgorzatę Jarosińską-Jedynak, otrzymali:

  • Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Bieszczadzka,

  • Fibrain Sp. z o.o. Oddział Zaczernie,

  • Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.,

  • Dorota Rosińska–Jęczmienionka, Dyrektor Podkarpackiego Bank Żywności,

  • Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.,

  • Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Barbara i Mariusz Gumienny,

  • G2A Arena Centrum Wystawienniczo–Kongresowe Województwa Podkarpackiego.

Nagrody, których inicjatorem i organizatorem jest magazyn „Wprost”, przyznawane są od 2016 roku.

Symbolem wyróżnienia jest godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, czyli w tzw. „Zamku”.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

MFiPR

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o