Zapraszamy na Zaduszki Jazzowe

Hotel-Restauracja JAŚ WĘDROWNICZEK w Rymanowie zaprasza na Zaduszki Jazzowe z zespołem Marek Napiórkowski Trio. Koncert odbędzie się 4 listopada br. o godz. 20.00.

Wstęp: 80 zł/os

UWAGA! PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW:

Do 23 października
Wstęp: 70 zł/os


Marek Napiórkowski Trio –
to formacja w której skład wchodzi trzech niezwykłych muzyków: Marek Napiórkowski – gitara, Michał Barański – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja.

Koncerty tego zespołu, składającego się z wybitnych polskich jazzmanów, to mieszanka żywiołowej pełnej energii improwizowanej muzyki ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych lirycznych ballad.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytyków muzycznych – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019.

Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Od grudnia 2017 roku prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet, obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat.

Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami, w tym kilkanaście autorskich. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer czy Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.


4 listopada 2022r. (piątek)   godz. 20:00     Wstęp: 80 zł/os


Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc i wykupienie biletów do 7 dni od rezerwacji.

Rezerwacje:
Tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o