Tymczasowy areszt dla 38-latka podejrzanego o włamanie

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który jest podejrzany między innymi o włamanie do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Bukowsko. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa dlatego też za swoje zachowanie będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci prowadzili czynności w związku ze włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Bukowsko. Do zdarzenia doszło końcem czerwca br.  Łupem włamywacza padły pieniądze i biżuteria.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze szybko ustalili, że odpowiedzialnym za to przestępstwo może być 38–letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mundurowi podczas przeszukania, w jego domu, znaleźli skradzione przedmioty. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do do policyjnego aresztu.

Po  zgromadzeniu materiału dowodowego 38-latek został  przesłuchany i  usłyszał  zarzuty.  Jest on podejrzany o włamanie, przywłaszczenie mienia oraz stosowanie przemocy wobec partnerki. Okazało się ponadto, że mieszkaniec powiatu sanockiego był karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Podejrzanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych, poparty przez prokuraturę, decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności prowadzi Posterunek Policji w Bukowsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o