Policja podsumowała długi weekend. Na podkarpackich drogach zginęły 3 osoby

Za nami długi czerwcowy weekend. W czasie trwania działań na podkarpackich drogach doszło do 28 wypadków, w których 29 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci ujawnili i zatrzymali 81 nietrzeźwych kierujących.

W piątek doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków. W Jasionce w powiecie rzeszowskim zginęła 67-letnia piesza. Została potrącona przez kierującego osobową kią.  W Majdanie Królewskim, w powiecie kolbuszowskim kierowca dacii potrącił 87-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Piesza nie przeżyła. W sobotni wieczór, w Rudzie w powiecie mieleckim zginął 21-letni kierowca seata. Samochód, którym kierował zjechał z drogi, kilkakrotnie koziołkował i uderzył w przepust.

Brzozowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego powiatu. Przez te kilka dni szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na kierujących jednośladami, nie było też pobłażliwości dla tych, którzy mimo, że wcześniej pili alkohol decydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Wiele osób skorzystało z kilku wolnych dni i zdecydowało się na wyjazd. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących na drogach naszego powiatu było więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, w sytuacji utrudnień, organizowali objazdy i ręcznie kierowali ruchem.

Podczas długiego, czerwcowego weekendu policjanci ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość 720 kierowców. 5 z nich zdecydowało się prowadzić pojazd po alkoholu. 4 odpowie za wykroczenie, natomiast jeden z kierowców odpowie za przestępstwo. W jego przypadku alkomat wskazał powyżej 0,5 promila alkoholu.

Pogoda sprzyjała wielbicielom dwóch kółek i wielu z nich zdecydowało się na podróżowanie jednośladami. W trosce o ich bezpieczeństwo, policjanci w sobotę i w niedzielę, prowadzili na drogach powiatu brzozowskiego akcję “Motocykl”.  W tym czasie skontrolowali 25 kierujących motocyklami i motorowerami. 1 kierujący jechał motocyklem bez wymaganych uprawnień. 2 skontrolowanych przekroczyło dozwoloną prędkość.

Źródło: KWP Rzeszów, KPP Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o