Izdebki. Pijany kierowca zderzył się z dwoma samochodami

Wczoraj (05.06) brzozowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Izdebkach. Kierujący audi doprowadził do zderzenia z dwoma samochodami. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj, około godziny 18, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Izdebki. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący audi A4 jadąc w kierunku Przysietnicy doprowadził do zderzenia z dwoma samochodami jadącymi z przeciwnego kierunku. Najpierw 33-latek zderzył się lusterkami z audi a6, odbił kierownicą w prawo omijając volkswagena, który jechał za audi, a następnie ponownie zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w bok forda, który jechał za volkswagenem. Tym ostatnim podróżowały dzieci.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących pojazdami. Badanie wykazało, że 33-letni kierowca audi a4 w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Pozostali kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Wskutek tego zderzenia do szpitala trafiła kierująca fordem i jej dwie pasażerki, w tym 4-letnie dziecko. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne.

Policjanci zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna jechał do sklepu po alkohol. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę. Reagujmy jeśli widzimy pijanego kierowcę! Taka osoba za kierownicą stwarza ogromne zagrożenie na drodze, nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Brzozów
foto: OSP KSRG Izdebki

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o