Ruszył wyciąg narciarski w Czarnorzekach

W czwartek (13.01) o godzinie 14.00 ruszył wyciąg narciarski w Czarnorzekach. Na finiszu mają się prace przygotowawcze do sezonu narciarskiego. Stok jest codziennie ratrakowany, oświetlony, a pokrywa śnieżna wynosi od 30 do 50 cm. 

Stok w Czarnorzekach ma charakter typowo rekreacyjny o długości 460 m przy różnicy poziomów 73 m. Średnie nachylenie stoku wynosi około 13%. Przepustowość wyciągu to 900 osób/godz. Na stoku działa narciarski wyciąg orczykowy typu Tatrapoma o długości 400 m, który jest uruchamiany już przy 5 narciarzach. Komfort zjazdu zapewniony jest przez pracujący na bieżąco ratrak. Wyciąg został zmodernizowany i jest doskonale oświetlony, dzięki czemu jest on dostępny także w godzinach wieczornych. Przy wyciągu funkcjonuje tzw. ciepły kącik, zaplecze sanitarne i szatnia.

Wyciąg położony jest w odległości ok. 2,5 km od drogi wojewódzkiej nr 991 – skrót łączący Krosno z Rzeszowem. Dojazd jest wygodny, bezpieczny, droga jest zawsze odśnieżona. Dla kierowców zapewniono bezpłatny parking.

GODZINY OTWARCIA WYCIĄGU

14.00 – 20.00      poniedziałek – piątek
 9.00 – 20.00       sobota – niedziela

Aktualne informacje i podgląd z kamery na stoku znajdziecie na czarnorzekiski.pl i na Facebooku.

CENNIK

KARNET
1 WJAZD
5 WJAZDÓW
10 WJAZDÓW
2 GODZINY
3 GODZINY
4 GODZINY

 

CENA
3 zł / 2 zł*
12 zł / 9 zł*
22 zł / 18 zł*
35 zł / 30 zł*
40 zł / 35 zł*
45 zł / 40 zł*

* cena obowiązuje posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca.

Karty na wyciąg

Z wyciągu korzystamy na podstawie karty. Karty są ważne przez jeden, bieżący sezon zimowy. Każda osoba korzystająca z wyciągu musi mieć osobną kartę.

Za kartę pobieramy kaucję w kwocie 10,00 złotych. Kaucję zwracamy do końca bieżącego sezonu. Kaucja nie podlega zwrotowi w przypadku uszkodzenia karty.

Należność za niewykorzystaną kartę zwracana jest tylko w przypadku postoju wyciągu powyżej jednej godziny z przyczyn technicznych.

Wyciąg działa przy min. 5 osobach.

Źródło: krosno.pl, MOSiR Krosno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o