Wyłudzał pożyczki. Nieuczciwy przedsiębiorca usłyszał zarzuty oszustwa

30-latek wyłudzał pożyczki na pokrycie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Mężczyzna reprezentował spółki z branży reklamowej, które zostały stworzone do prowadzenia fikcyjnej działalności. Na trop nieuczciwego przedsiębiorcy wpadli krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krośnieńskiej komendy pracowali nad sprawą wyłudzeń niskoprocentowych kredytów przyznawanych lokalnym przedsiębiorcom ze środków Funduszu Pracy. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na działalność kilku spółek z branży reklamowej, które reprezentowane były przez 30-letniego mężczyznę.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna może być odpowiedzialny za serię wyłudzeń pożyczek przyznawanych mikroprzedsiębiorcom na pokrycie kosztów prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Funkcjonariusze odkryli, że nieuczciwy przedsiębiorca wprowadzał w błąd urzędników, co do aktualnego statusu reprezentowanych przez siebie spółek, ich adresów oraz numerów identyfikacji podatkowej.

30-latkowi udało się w ten sposób wyłudzić 10 tys. złotych, jednak finalna kwota dotacji, o które wnioskował wynosiła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Krosno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o