GIF wycofuje popularny lek na przeziębienie

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu w całym kraju popularnego leku stosowanego w walce z objawami przeziębienia: gorączką, bólem głowy, gardła oraz bólami mięśniowo-stawowymi. Chodzi o dwie partie proszku w saszetkach do sporządzania roztworu doustnego o nazwie Polopiryna Max Hot (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Coffeinum).

Na terenie całego kraju z obrotu wycofywane są obecnie dwie partie leku – Polopiryna Max Hot.

Polopiryna Max Hot (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Coffeinum), (500 mg + 300 mg + 50 mg)/ saszetka, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

  • numer serii: 902038 termin ważności: 04.2022
  • numer serii: 902272 termin ważności: 06.2022

podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim

Niniejszej decyzji nadaje rygor natychmiastowej wykonalności

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Polopiryna Max Hot. Przyczyną decyzji o wycofaniu przedmiotowego produktu leczniczego jest potwierdzenie w badaniach stabilności podwyższonej zawartości kwasu salicylowego.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego.

Źródło: GIF

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o