Piłkarz spod Sanoka w finale plebiscytu. Nagrodę przekaże na cel charytatywny

Bramkarz spod Sanoka w Plebiscycie na Sportowca Roku. Dawid Pietrzkiewicz, znalazł się w finale wojewódzkim plebiscytu “Gazety Krakowskiej” i “Dziennika Polskiego”, to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w województwie małopolskim.

Wyniki poznamy w czwartek 30 grudnia. To już ostatnie godziny na głosowanie. Piłkarz apeluje więc na swoim profilu na FB o głosy i zapowiada, że w razie wygranej, pieniądze trafią do Sanoka.

„Proszę zrób to jeszcze raz i zagłosuj na mnie SMS o treści KRM.43 pod nr telefonu 72355!!! Jeśli zwyciężymy wspólnymi siłami (2,46 z VAT) to całą nagrodę finansową przeznaczam na remont Domu Samotnej Matki prowadzony przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku. Dziękuje i do usłyszenia ” – napisał Dawid Pietrzkiewicz.

„To było dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Niezwykły gest młodego człowieka i doskonałego piłkarza. W naszym stowarzyszeniu błyskawicznie przybyło kibiców piłkarskich. Wysyłamy sms, bo każde wsparcie dla budowy domu na ul. Matejki jest dla nas niezwykle cenne” – komentuje Zofia Mazur, prezes zarządu Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Pietrzkiewicz ma 31 lat, pochodzi z Długiego koło Sanoka. W przeszłości reprezentował barwy: Stali Sanok, Polonii Warszawa, czeskiego Banika Ostrawa i azerskiej Gabali. Był bramkarzem sanockiego klubu podczas pamiętnej pucharowej rywalizacji z ówczesnym mistrzem Polski, Legią Warszawa. Jest także byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. W narodowej kadrze U-19 rozegrał osiem spotkań.

Aktualnie Dawid Pietrzkiewicz jest zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. Ostatnio jego kontrakt został przedłużony do końca czerwca 2024 r.

Foto: profil FB Dawida Pietrzkiewicza

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o