Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na warsztaty i zwiedzanie po świętach!

Czas po świętach możemy spędzić kreatywnie! W końcowo rocznej ofercie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej znajduje się zwiedzanie multimedialnej ekspozycji z przewodnikiem oraz warsztaty rękodzielnicze dla rodzin z dziećmi. Oferta jest przygotowana na 28-30 grudnia br. oraz 4, 5 i 7 stycznia 2022.

Podczas zwiedzania uczestnicy przeniosą się do dawnych czasów oglądając przedmioty użytku codziennego, przyglądając się cykliczności roku kalendarzowego, oraz próbując własnych sił w dawnych rzemiosłach. Całość uzupełniana jest opowieściami przewodnika o tradycjach ludowych i kulturze regionu. Atrakcyjności całej ścieżce zwiedzania dodają multimedia tj. wirtualna przymierzalnia, etnokaraoke, wóz na którym wysłuchać można legend krośnieńskiej i inne.

Koszt zwiedzania: 10 zł/osoba

Godziny rozpoczęcia: 9:00, 11:00, 13:00, 15:00. Czas trwania: 1 h.

Natomiast podczas warsztatów rękodzielniczych, każdy będzie miał okazję, aby wykonać swoje eko-zabawki, ozdoby świąteczne i karnawałowe wzorowane na dawnych ozdobach ludowych oraz wiele innych. Z kolorowych bibułek, słomek, patyczków, kawałków włóczki możemy wykonać wiele ciekawych ozdób.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 10 zł/osoba.

Godziny rozpoczęcia: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. Czas trwania: 1 h.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl/post/oferta_na_prze%C5%82omie_roku_Etnocentrum

Bilety do kupienia w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a) lub online: https://bilety.etnocentrum.pl/rezerwacja/grupa-wydarzen.html?d=3

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o