Koncert noworoczny Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w koncercie noworocznym Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej oraz zaproszonych gości. Ze sceny zabrzmią polskie i zagraniczne utwory w niemal każdym z muzycznych gatunków.

Wystąpią:
Miejska Górnicza Orkiestra Dęta (dyrygent – Wiesław Wojnar)
Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie (klasy Tadeusza Półchłopka)

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta
Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych „Naftomet”. Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy – docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna – otrzymali odznaczenie „Za zasługi dla Krosna”.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa
Termin: 6 stycznia 2022, godzina 18.00

Bilety: 30 zł, ulgowy 28 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 25 zł
* Osoby zaszczepione na Covid-19 proszone są o wybór biletu z certyfikatem. Prosimy o zabranie ze sobą Unijnego Certyfikatu Covid

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem
oraz w sprzedaży online: KUP BILET

Informacje dodatkowe: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o