Usłyszał zarzuty za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Zabezpieczenie ponad 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, to efekt wspólnych działań krośnieńskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 59-letniemu właścicielowi posesji, na której składowany był nielegalny tytoń.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Krośnie, we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, udaremnili proceder nielegalnego wprowadzania do obrotu tytoniu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego posiada znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy, który może być wykorzystywany do nielegalnej produkcji papierosów. Zamawiany przez mężczyznę tytoń dostarczany był przez zewnętrzną firmę kurierską.

W celu potwierdzenia posiadanych informacji, funkcjonariusze przeszukali dom podejrzewanego mężczyzny, ujawniając około 22 kg krajanki tytoniowej. Nielegalny towar przechowywany był w opakowaniach bez oznaczeń producenta, zawartości oraz polskich znaków akcyzy.

59-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym m.in. źródło pochodzenia tytoniu, określenie sieci dostawców, odbiorców oraz kanałów dystrybucji nielegalnego tytoniu.

Źródło: KMP Krosno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o