Biegaj i pomagaj! Zapisz się na bieg „Policz się z cukrzycą”

Po roku przerwy Bieszczadzki Sztab WOŚP wraca z biegiem „Policz się z cukrzycą”. Bieg, podczas którego Sztab będzie zbierał fundusze na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży, odbędzie się w dzień Wielkiego Finału, 30 stycznia 2022 roku.

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi – wszystkie dziewięć najwyższych szczytów siedmiu kontynentów.

Bieg odbędzie się w dzień wielkiego Finału – 30 stycznia 2022 roku. Rozpocznie się o godzinie 11. Start i meta będą zlokalizowane w sanockim skansenie.

– Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z dziećmi – mówi Łukasz Łagożny.

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na email na adres: lagozny@wp.pl. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, dodatkowo muszą dostarczyć mailem zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu.

Na mecie każdy zawodnik otrzyma niepowtarzalny medal, zaprojektowany i przygotowany specjalnie dla Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP przez pracownię „Zapiecek” z Przemyśla ufundowany przez posła na Sejm RP, Piotra Uruskiego.

Wśród osób, które zarejestrują się do udziału w biegu do 10 stycznia zostaną także rozlosowane gadżety związane z biegiem „Policz się z cukrzycą”. Wcześniej zarejestrowani biegacze otrzymają także pamiątkowy numer startowy.

Zapisy trwają do 20 stycznia 2022 roku. Opłata startowa wynosi minimum 20 zł, fundusze zbierane będą na miejsce do puszek WOŚP, chętni mogą wrzucać większe kwoty, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

W ubiegłym roku zaangażowanie uczestników wydarzenia pozwoliło na zebranie 903 783, 72 PLN, co przekłada się na zakup około 100 takich pomp. To tyle, ile podczas wszystkich zrealizowanych dotąd edycji biegu łącznie.

Info i zdjęcie: Bieszczadzki Sztab WOŚP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o