Pijany i bez prawa jazdy wjechał w ogrodzenie

Brzozowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Górkach. Kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Okazało się, że 21-latek, siedzący za kierownicą auta, był pijany i nie posiadł uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj około godz. 22.30, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Górkach. Skierowani na miejsce kolizji funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Zastali tam kierowcę i uszkodzonego seata. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że stracił panowanie nad pojazdem z powodu śliskiej nawierzchni i wjechał w pobliskie ogrodzenie. 21-latek jechał sam.

W wyniku zdarzenia kierującemu seatem nic się nie stało. Po przeprowadzeniu badania na trzeźwość okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili policjanci, 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za swoje zachowanie kierowca seata odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 21-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

Źródło: KPP Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o