Spotkanie z Fundacją na Rzecz Kultury “Walizka”

29 października w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej odbędzie się spotkanie podsumowujące projekty “Dukielski Wzornik” i “Zadomowieni w dziedzictwie”, zrealizowanych w tym roku przez Fundację na Rzecz Kultury “Walizka”.

Fundacja na Rzecz Kultury “Walizka” działa już kolejny rok na rzecz lokalnego dziedzictwa. Swoje działania kierują szczególnie na zachowanie pamięci i wiedzy o architekturze drewnianej regionu podkarpackiego. Doceniają, chronią, popularyzują.

Podczas piątkowego spotkania w Etnocentrum Fundacja zaprezentuje “Dukielski wzornik”, oraz album “Bez końca” ze zdjęciami Moniki Jakieły, który opowiada o niekończącej się historii drewnianych domów. Zostanie również wyświetlony film przygotowany przez dzieci w ramach warsztatów z tworzenia filmów poklatkowych. Swoją wiedzą nt. etnodesignu podzieli się, z uczestnikami spotkania, Pani Monika Stopa.

Spotkanie będzie też okazją do wspólnego twórczego działania. Można przynieść koszulkę, torbę czy poszewkę na jasiek i metodą linorytu odbić któryś z dukielskich wzorów pod okiem Pań z Gminy Dukla, które zaangażowały się w zbieranie i popularyzację lokalnego wzornictwa. Fundacja zaprezentuje także klocki dla dzieci “Karpacka wioska” stworzone jako prototyp i propozycja narzędzia do edukacji o dziedzictwie.

Więcej o Fundacji i podejmowanych przez nią działań, można dowiedzieć się na stronie internetowej: http://fundacjawalizka.blogspot.com/ oraz https://zadomowieniwdziedzictwie.pl/

Projekt “Zadomowieni w dziedzictwie – drewniane domy południowego Podkarpacia – formy, kształty ornamenty” sfinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – “Wspólnie dla dziedzictwa”.

Projekt “Dukielski Wzornik – dziedzictwo i etnodesign” sfinansowano ze środków Gminy Dukla.

Szczegóły spotkania: http://bityl.pl/XTQTb

TERMIN I GODZINA: 29 października 2021, godz. 18:00

MIEJSCE: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno)

WSTĘP: bezpłatny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o