“Port przejściowy” w Grabownicy Starzeńskiej. Zapraszamy!

Grupa Dobra Myśl zaprasza na spektakl teatralny Grupy Entre dos Aguas un Teatro pt. „Pass-Port, Puerto de Paso” (tł. Port przejściowy). Przedstawienie odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 października, o godz. 18.30 w sali OSP W Grabownicy Starzeńskiej. Wstęp wolny.

Spektakl miał swoją premierę w 2009 roku w Boliwii. Grupa wielokrotnie i z powodzeniem prezentowała go na przeglądach teatralnych w różnych częściach świata.

To rodzinny, profesjonalny teatr, który narodził się w Boliwii, a w wyniku splotu zdarzeń obrał sobie nowe miejsce na Ziemi – Temeszów na Podkarpaciu, w Polsce. Tu utalentowana rodzina przed kilku laty znalazła nowe centrum życiowe i artystyczne.

„Entre dos Aguas un Teatro” znaczy „Między Dwiema Wodami Jeden Teatr”. Jak zatem można się domyślać, inspiracją dla twórczości są zjawiska społeczne i kulturowe na obu kontynentach, wspólne problemy współczesności.

O samym spektaklu mówią tak:

W sztuce „Pass-Port, Puerto de Paso” ( Pass-Port, Port Przejściowy) zagłębiamy się w kwestii migracji, analizujemy koncepcję rozpadu, przysłowiowego »rozkładania się na części pierwsze« – dla wyższych celów, większej ambicji; porzucania własnego domu, zawodu, części własnego ciała. Zbudowaliśmy dwie postacie o przeciwnych polach działania, interpretowane przez tego samego klauna. Wyszukaliśmy metafory obrazów związanych z ignorancją, pożądaniem, wiarą w wymalowany „zamek na niebie”. Z drugiej strony dotykamy tematów nietolerancji, uprzedzenia, strachu, posłuszeństwa, absurdalności przepisów handlowych. Staramy się odzwierciedlać wszystkie te kwestie z humorem pełnym głębokiej ironii, aby doprowadzić widzów do śmiechu, ale także do refleksji.

Po spektaklu rozmowy z artystami.

Źródło: kawiarenka.grabownica.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o