Uszkodził samochód. Został zatrzymany przez świadka

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka, odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna podejrzany o uszkodzenie samochodu. 24-letni mieszkaniec powiatu leskiego został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Sanoku. Z ustaleń wynika, że młody mężczyzna kopał i uderzał rękoma w stojący na przyblokowym parkingu samochód marki Opel. Sprawca uszkodził lusterko i zarysował elementy karoserii pojazdu. Zachowanie to zauważył świadek, który natychmiast zareagował i ujął sprawcę.

Mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Okazał się nimi 24-letni mieszkaniec powiatu leskiego. W trakcie interwencji zachowywał się agresywnie. Odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu złożenia wyjaśnień.

Od właściciela pojazdu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie wraz ze wnioskiem o ściganie sprawcy. Pokrzywdzony wartość strat oszacował  na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Wczoraj, 24-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana postawa świadka zasługuje na pochwałę. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o