“Odyseja” – spektakl taneczny w przestrzeni dworca w Krośnie
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w spektaklu i spotkaniu z artystami. Wydarzenie odbędzie się 28 września br. o godz. 18.00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej i na peronie PKP w Krośnie.
Miejsce: , województwo podkarpackie
Termin: 28 września 2021, godzina 18.00
REJESTRACJA WIDZÓW: od 17.30, prosimy przynieść własne słuchawki z końcówką minijack
WYPOŻYCZENIE ODBIORNIKÓW na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-15
Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, to coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki.
Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który “wyszedł z formy” rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.
Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed “wyjazdu”, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej “śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.
PO SPEKTAKLU ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z ARTYSTAMI.
Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec: Natalia ‘Sarna’ Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz
Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy: Damian Kretschmer
Produkcja: Joanna Stasina
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:
1. Wydarzenie jest bezpłatne
2. Limit widzów: 60 osób
3. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku nie posiadania własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.
4. Zasady dla wspólnego bezpieczeństwa:
Jeśli masz objawy przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid19 – nie przychodź na spektakl, zostań w domu
– Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia.
– Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl, przed odbiorem zestawu słuchawkowego.
– Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta.
– Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z objawami przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.