piątek, 19 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

Mistrzostwa Polski w półmaratonie klasycznym NORDIC WALKING 2021

5 września br. w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie klasycznym NORDIC WALKING 2021. W zmaganiach uczestniczył zawodnik LKS Płomienia Zmiennicy Andrzej Michalski. Tak swój udział w zawodach relacjonuje sportowiec ze Zmiennicy

“Organizatorzy przygotowali piękną płaską trasę i wszystko co kijkarze lubią. Klasyfikację mężczyzn wygrał faworyt: Marcin Rosak – Zielona Góra, a na najniższym stopniu podium stanął Tomek  Wojtowicz z Widacza.

1.   Rosak Marcin – Zielona Góra –  2:12:20
2.   Romanowski Daniel – Rybnik  – 2:15:17
3.  Wojtowicz Tomasz  – K.B. Zręcin – 2:15:45

Klasyfikację kobiet – jak i całe zawody wygrała, w tym dniu  bezkonkurencyjna, Ela Wojciechowska z Pakości.

1. Wojciechowska Elżbieta – Polipack Team – 2:10:09
2. Rajek Magdalena – Częstochowa – 2:33:51
3. Kołodziej Joanna – Ruda Śląska – 2:33:57

Dla mnie te Mistrzostwa  były bardzo udane. Ukończyłem je na wysokim 5 miejscu wśród mężczyzn wygrywając kategorię wiekową.

1. Michalski Andrzej – Płomień   Zmiennica – 2:20:28
2. Małka Marian – Gliwice – 2:26:15
3. Makowski Jan – Rybnik – 2:28:49

Szczegółowe wyniki:

W Sztafetowych Mistrzostwach Polski wystartowała Erwina Wilusz – Iwonicz Zdrój – w drużynie LUKI TEAM POLSKA zdobywając 1 miejsce wśród sztafet składających się z 3 zawodników (kobiet).

Zawody ukończyło 38 różnych sztafet.

Wyniki sztafet:

Gratulacje dla zwycięzców, uczestników i organizatorów za przygotowanie ciekawej i atrakcyjnej  trasy.”