Wspomnienia z biegu “Lotnej” w Haczowie

W niedzielę, 8 sierpnia 2021 r. odbył się „III Bieg im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów walk o Niepodległość Polski 1918-1921”, marsz oraz Bieg „Piątka Wyżykowskiego”, którego celem było upamiętnienie Lotnej Kompanii Szturmowej, Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921, upamiętnienie rodaka haczowskiego odkrywcy miedzi a także popularyzacja kultury fizycznej, zdrowego trybu życia oraz biegania jako jednej z form aktywności fizycznej, promocja wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz promocja Gminy Haczów.

Swoje możliwości sprawdzali biegacze i zawodnicy Nordic Walking. W biegu na dystansie 12 km wystartował zawodnik LKS Płomienia Zmiennicy Andrzej Michalski.

“Mój start w Haczowie był planowany od kilku lat, zwłaszcza, że trasa biegu przebiegała na granicy ze Zmiennicą. I był to mój pierwszy oficjalny start w biegu po kilku latach. Trasa – dystans prawie 13 km trudna, selektywna, wymagająca, a do tego gorąco i duszno. W kategorii M50+ wywalczyłem 3 miejsce. Nie to było jednak dla mnie najważniejsze. Z tych zawodów jestem bardzo zadowolony, startując po kilku latach przerwy. Dekoracji zwycięzców dokonali: poseł RP Pan Adam Śnieżek oraz gospodarz gminy Haczów – wójt Pan Stanisław Jakiel. Należy podkreślić ogromną pracę żeby – szczególnie w lesie przygotować trasę do biegania.

Do zobaczenia za rok!” – relacjonuje swój udział w biegu Andrzej Michalski.

Więcej o biegu oraz wyniki na stronie:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o