Nowy Inkubator Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

W Krośnie powstał nowoczesny budynek biurowo-produkcyjny. Jego przestrzeń zostanie wykorzystana do rozwijania innowacyjnych firm. Obiekt powstał dzięki dofinasowaniu, które miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W otwarciu Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno uczestniczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– Przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w priorytety unijnej i krajowej polityki gospodarczej, która powraca na dynamiczną ścieżkę rozwoju po kryzysie pandemicznym. Inkubator przedsiębiorczości w Krośnie to kolejny ważny punkt na mapie województwa podkarpackiego, w którym można kreować innowacje. To miejsce, w którym można osiągnąć sukces – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Inkubator umożliwi powstawanie nowych firm i wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Krosna i okolic, co może się przełożyć na rozwój całego Podkarpacia.

Realizacja projektu pozwoli na stworzenie lepszych warunków dla powstawania i rozwoju MŚP. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli tu pracować nad swoimi innowacyjnymi pomysłami przede wszystkim w obszarze regionalnych inteligentnych specjalizacji, czyli lotnictwie, informatyce i telekomunikacji, motoryzacji  oraz w sektorach wpływających na jakość życia.

Ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych ogólnej powierzchni, w tym 30 pomieszczeń biurowych i 11 boksów produkcyjnych. Tak prezentuje się nowy obiekt, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniosło ponad 24 mln złotych. Całkowity koszt projektu to 34,8 mln złotych.

Z oferty inkubatora będzie mogło skorzystać około 11 firm inkubowanych. Tym przedsiębiorstwom udzielane będzie wsparcie doradcze oraz korzystać będą mogły z zasobów biurowych, bądź magazynowych i produkcyjnych inkubatora.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
foto: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o