środa, 24 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKSport

Sukcesy naszych nordic walkerów

W Prudniku 26 czerwca br. odbyły się po raz trzeci GÓRSKIE MISTRZOSTWA POLSKI w nordic walking na dystansie półmaratonu. Tę trudną trasę z dwukrotnym podejściem pod Świętą Górkę ukończyło 102 zawodników. Znakomicie spisali się zawodnicy z Podkarpacia. Erwina Wilusz (Iwonicz Zdrój) oraz Tomasz Wójtowicz (Widacz) wywalczyli 2 miejsca w klasyfikacji generalnej. Dla Erwiny był to znakomity debiut w tak trudnym półmaratonie. Dodatkowo Erwina otrzymała nagrodę Mistrza Techniki za najbardziej prawidłową technikę nornic walking.
Bożena Kończewska (Ustrzyki Dolne) oraz Marek Sokołowski (Rymanów) wygrali swoje kategorie wiekowe. Na trzecim miejscu w kategorii wiekowej uplasował się Witold Zych (Rogi).
Startując na tych zawodach po raz trzeci, udało mi się obronić tytuł w swojej kategorii wiekowej, zajmując 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Wojciechowska – Pakość. 2 miejsce Erwina Wilusz. 3 m. zajęła Joanna Kołodziej (Ruda Śląska). Wśród mężczyzn zwyciężył Karol Stiller (Częstochowa).
2 m. Tomek Wójtowicz, 3 m. Daniel Romanowski(Rybnik). Zawody z roku na rok są na coraz wyższym poziomie organizacyjnym.