Młodzi dziennikarze przyjadą do Rudawki Rymanowskiej

W dniach 2-3 czerwca br. w Rudawce Rymanowskiej odbyła się wizyta przygotowawcza przed rozpoczynającym się 7 bm. projektem “Zostańmy dziennikarzami obywatelskimi”. Będzie to 2-tygodniowe spotkanie adeptów dziennikarstwa z Polski i Ukrainy. Weźmie w nim udział 64 uczestników ze szkół i uczelni w Chorzowie i Połtawie. Partnerami projektu są organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Sympatyków III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie (PL) oraz Public Service of Ukraine, Poltava Branch (UA). W wizycie przygotowawczej wzięły udział 4 osoby, po 2 z Polski i Ukrainy (lider + uczestnik).


Stronę polską reprezentowała prezes stowarzyszenia z Chorzowa Bożena Pieszczek oraz młoda dziennikarka Nadia Luboń. Ze strony ukraińskiej byli to: lider – Olena Garan oraz student dziennikarstwa z uniwersytetu w Połtawie – Ołeksandr Kołomijczuk.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z warunkami ośrodka, w którym odbędzie się wymiana, omówili sprawy związane z noclegami, wyżywieniem, a przede wszystkim możliwościami lokalowymi i technicznymi, w jakich będą odbywały się zajęcia, warsztaty, spotkania i inne. Podpisano tez stosowne porozumienie. – Jest wszystko jak należy. Z niecierpliwością czekamy już na rozpoczęcie wymiany i rozpoczęcie wspólnej pracy z koleżankami i kolegami z Ukrainy.  Wierzę, że będzie to niezapomniany i spędzony z pożytkiem dla wszystkich czas – powiedziała Nadia. Wymiana rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (7.06.). Będziemy ją relacjonować na stronie RBR.INFO.

Projekt „Zostańmy dziennikarzami obywatelskimi” sfinansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o