środa, 24 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKSportWydarzenia

Kolejny udany start zawodnika Płomienia Zmiennica

29 maja w Białym Borze (zachodniopomorskie) odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba zawodników. Oprócz startu indywidualnego odbyły się również MP w sztafetach oraz rajd nordic walking.

W maratonie wystartowało 102 zawodników. Ukończyło go 93 osoby. Sztafety zakończyło 38 zespołów (po 4 zawodników co daje razem 164 osoby) – 3 dostały dyskwalifikacje.

Trasa maratonu to osiem trudnych i wymagających okrążeń dookoła jeziora Łobez po ok. 5,3 km. W mistrzostwach z powodzeniem wziął udział reprezentujący klub Płomień Zmiennica Andrzej Michalski.

“Startując w nienajlepszej dyspozycji chciałem wywalczyć tytuł w kategorii wiekowej. Do tej pory startowałem w I i IV MP w maratonie. Po ciężkim boju udało się to zdobyć. Był to pierwszy start po wielu miesiącach i od razu w maratonie. Nie jest to proste. Przerwa z powodu choroby i innych problemów –  walka o dojście do formy. Czas 5:14 nie powala choć forma ciągle rośnie.” – mówił po udanym starcie Andrzej Michalski.

Na drugim miejscu uplasował się Waldemar Hryciuk (Biała Podlaska), a na trzecim Krzysztof Marczak z Bełchatowa. Na 4-tym ubiegłoroczny zwycięzca Grzegorz Mądry z Trzemeszna.

W klasyfikacji generalnej wśród kobiet zwyciężyła multimedalistka Elżbieta Wojciechowska z Pakości przed Agnieszką Mielecką z Gąsawy oraz Joanną Kołodziej z Rudy Śląskiej.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Czerski z Łodzi przed mistrzem z dwóch poprzednich lat Marcinem Rosakiem  – Zielona Góra, oraz Krzysztofem Członkowskim Szczekociny.

Z podkarpackich zawodników startował jeszcze indywidualnie Jakub Krawczyk (Iwonicz) oraz w sztafetach Erwina Wilusz (Iwonicz) i Tomasz Wojtowicz (Widacz). Oboje zajęli w różnych sztafetach pierwsze miejsca.

Następny start zawodnika Płomienia Zmiennica to Górskie Mistrzostwa Polski nordic walking w półmaratonie. Przy okazji wycieczka na fantastyczną Pomorską Górę Piasku – 245 m wysokości.