Wzmożona aktywność oszustów. Policjanci apelują o ostrożność

W ostatnim czasie krośnieńscy policjanci odnotowali zwiększoną aktywność oszustów, którzy wykorzystując łatwowierność seniorów, podejmują próby wyłudzenia od nich życiowych oszczędności. Przestępcy najczęściej korzystają ze sprawdzonej metody „na wnuczka” i „na policjanta”. Mundurowi apelują o wzmożenie czujność osób starszych i ostrożność.

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż odbierają sygnały o oszustach wyłudzających pieniądze od starszych osób. W ostatnich dniach krośnieńscy funkcjonariusze odebrali kilka sygnałów świadczących o wzroście przestępczej aktywności oszustów w regionie. W dalszym ciągu najczęściej stosowaną formą są znane metody na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Aby nie stać się ofiarą oszustów – pamiętaj:

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie;
  • Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy;
  • Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy;
  • W przypadku podejrzenia, że jest to oszustwo rozłącz rozmowę, a o próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, aby informowały rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Skontaktujmy się z najbliższymi i ostrzeżmy ich przed możliwym zagrożeniem. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.

Źródło: KMP Krosno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o