środa, 24 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

Zawody łucznicze

W dniu 29 maja 2021 r. w Łopuszce Wielkiej gmina Kańczuga odbyły się zawody łucznicze – XXXVI Memoriał Antoniego Gromskiego (harcerz, zawodnik, trener, działacz sportowy, wychował wielu zawodników) i XVIII Memoriał Katarzyny Wiśniowskiej oraz I Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego.

Katarzyna Wiśniowska urodziła się 90 lat temu w Łopuszce Wielkiej i tam również mieszkała. Wielokrotna mistrzyni Polski i czterokrotna Mistrzyni Świata, rekordzistka świata. Zasłużona mistrzyni sportu.

W zawodach uczestniczyło 55 zawodników kategorii Młodzik i Dziecko reprezentując następujące kluby: Sagit Humniska, Makovia Makowisko, Tramp Jarosław, Agros Zamość, Jar Kielnarowa, LUKS Jedlicze, Piast 25 Rzeszów, Sajdak Głogów Małopolski. Zawody w maju, ale pogoda listopadowa – deszcz, wiatr i temperatura poniżej 10 stopni Celsjusza. Były to pierwsze zawody w tym roku naszych zawodników w dobie pandemii.

Wśród dzieci: (strzelanie z odległości 15 i 10 m) piąte miejsce zajął Filip Przybyła.

Wśród młodzików młodszych: (strzelanie z odległości 15 i 10 m ale do mniejszych tarcz) Bartek Telesz zajął trzecie miejsce, stając na najniższym stopniu podium, Wiktor Szmigiel zajął czwarte miejsce, Jakub Kij szósty, Wiktoria Kruczek – 8 miejsce, Wiktoria Pietryka – 9 miejsce, Marcelina Grela 10 miejsce.

W kategorii młodzik: (strzelanie z odległości 40 i 20 m) Piotr Supel zajął 11 miejsce, a Julia Bąk była 14.

W dniu następnym (niedziela) w zawodach wystartowało 37 zawodników.

Juniorzy młodsi: (strzelali z 60 m). Kacper Przybyła zajął 6 miejsce, a w kategorii Open (strzelali z 70 m) Kacper Kij zajął 8 miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów.

Tekst i foto: Zdzisław Toczek