Jak Jasienica Rosielna poszybowała w górę!

W “Gminnej SPISance” na Podkarpaciu najlepsza Jasienica Rosielna! Gminne Biura Spisowe z terenu województwa podkarpackiego brały udział w konkursie “Gminna SPISanka” ogłoszonym przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Konkurs trwał od 1 kwietnia do 31 maja br.  Jego celem było zachęcenie mieszkańców każdej z gmin do jak najliczniejszego udziału w spisie poprzez dokonanie samospisu internetowego na stronie spis.gov.pl. Przez 2 miesiące przedstawiciele biur gminnych pomagali mieszkańcom spisać się, prowadzili promocję NSP 2021 oraz mieli za zadanie wytworzenie wśród mieszkańców gminy przychylnej atmosfery do spisu powszechnego.

Zwycięzcami Konkursu zostało 5 gmin z największym odsetkiem mieszkań, które zostały spisane metodą samospisu przez Internet wg stanu na dzień 31 maja 2021 r. Nagrodami dla zwycięskich gmin jest 5 zestawów gadżetów i materiałów promocyjnych dla Gminnych Biur Spisowych.

Konkurs zakończył się 31 maja br. Kolejny raz nie zawiedli mieszkańcy gminy Jasienica Rosielna, dając przykład zaangażowania w ważne sprawy społeczne. Dzięki nim gmina zajęła pierwsze miejsce i wyprzedziła, znajdujący się do ostatniej chwili na prowadzeniu, Brzozów.

Wyniki konkursu “Gminna Spisanka

I miejsce – gmina Jasienica Rosielna

II miejsce – gmina Brzozów

III miejsce – gmina Tyczyn

IV miejsce – gmina Tryńcza

V miejsce – gmina Krosno

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: rzeszow.stat.gov.pl 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o