Przed nami długi majowy weekend. Policja apeluje o rozwagę!

Przed nami długi majowy weekend. Panująca epidemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia, nakładają na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas z przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, to nadal obowiązek. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie na naszych drogach.

Przed nami długi majowy weekend. Pomimo epidemii koronawirusa funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach.

Aby nasza podróż upłynęła szczęśliwie i bezpiecznie musimy pamiętać o paru ważnych rzeczach:

  • do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna prędkość lub niedostosowana jej do warunków panujących na drodze oraz brawura. Dlatego dostosujmy prędkość do warunków drogowych i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń
  • ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. Wybierając się w trasę bądźmy wypoczęci i skoncentrowani.
  • dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność i nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych, czy nietrzeźwych kierujących!

Jako kierowca stosuj się do tych zasad:

  • w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,
  • przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu, wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, zachęcamy również do posiadania apteczki i kamizelek odblaskowych),
  • po dwóch lub trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu czy na stacji paliw. Nie zapominajmy przy tym o nakazach związanych z panującą epidemią koronawirusa.

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

30 kwietnia 2021 w godzinach 18:00-22:00
1 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00
2 maja 2021 w godzinach 18:00 – 2200
3 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00

Od 1 maja stopniowo będą ściągane obostrzenia. Jednak pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, w związku z panującą pandemią, takich jak:

  • zachowanie bezpiecznego odstępu od innych,
  • obowiązkowego zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych,
  • ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia się ludzi.

W trosce o zdrowie własne i innych apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zasad.

Źródło: KPP Brzozów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o