Wypadek w Trześniowie. Do szpitala trafiła jedna osoba

Dzisiaj (16.04.) ok. godz. 11.30 w Trześniowie doszło do poważnie wyglądającego wypadku samochodowego. Kierująca osobową Hondą na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w barierę energochłonną w wyniku czego samochód przewrócił się na bok. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. 

– W piątek 16 kwietnia 2021 roku o godzinie 11:32 zostaliśmy zadysponowani do działań na terenie miejscowości Trześniów (droga główna obok stawu w kierunku Bukowa). Doszło tam do groźnie wyglądającego wypadku samochodu osobowego marki Honda. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd wpadając w poślizg uderzył w barierę energochłonną by następnie przewrócić się na bok. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały uwięzione w samochodzie. Jedna zdołała samodzielnie opuścić pojazd, natomiast druga została wyciągnięta przez strażaków przy użyciu deski ortopedycznej. Następnie poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc. Po przybyciu karetki pogotowia ratunkowego poszkodowana kobieta została przekazana ratownikom medycznym. – tak dzisiejszą akcję relacjonują strażacy z OSP KSRG Haczów.

– Nasza jednostka zakończyła działania po około 30 minutach. Na czas prowadzonych działań droga główna pozostawała zamknięta. Obecnie został wprowadzony ruch wahadłowy. Apelujemy o rozwagę na drodze i dostosowanie się do panujących warunków atmosferycznych! 

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit
– OSP KSRG Trześniów (GBA 3/30 MAN TGM 13.290)
– PSP JRG Brzozów (GCBA 5,4/32 MAN TGM 18.320, GBA 2,5/24 Renault Midium, SLRr SsangYong REXTON)
– karetka ZPR
– policja

Źródło: fb/OSP KSRG Haczów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o