Wypadki z udziałem pieszych

W ostatnich dniach na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. W Sanoku, kierujący oplem potrącił 15-latkę znajdująca się na przejściu dla pieszych. W Zarszynie kierujący nissanem potrącił 74-letnia kobietę. Obie piesze z obrażeniami trafiły do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, około godz. 9  w Sanoku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel, 40-letni obywatel Ukrainy, jadąc ulicą Staszica w kierunku ulicy Dmowskiego, potrącił na przejściu dla pieszych 15-letnią mieszkankę Sanoka. Piesza została przewieziona do w szpitala. Kierowca był trzeźwy. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Drugi wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu miał miejsce we wtorek, po godz.16 w miejscowości Zarszyn. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierujący samochodem marki Nissan wyjeżdżając z drogi podporządkowanej  potrącił pieszą, która weszła z chodnika na jezdnię. Piesza 74-letnia mieszkanka powiatu sanockiego została przewieziona do szpitala. Kierujący nissanem był trzeźwy. Zebrany na miejscu wypadku materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych  okoliczności zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Besku.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę i stosowanie się do znaków drogowych. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na jezdnię. Tylko w ten sposób unikniemy zdarzeń drogowych. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę. Ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących.

Źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o