sobota, 27 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

Sukcesy nordic walkera ze Zmiennicy

Nasz Czytelnik udowadnia, że na czynne uprawianie sportu zawsze jest pora i sukcesy można zdobywać również w dojrzałym wieku. – Po kilku latach startów w nordic walking, w których reprezentowałem różne kluby postanowiłem startować w barwach LKS PŁOMIENIA ZMIENNICA z mojej rodzinnej miejscowości, a który to klub w tym roku obchodzi 70 lat działalności – pisze do nas pan Andrzej Michalski. – Niestety sytuacja z covidem nie pozwala na większą ilość startów – dodaje.

Tak się złożyło, że trzy moje ostatnie starty to dystans półmaratonu (21,1km).

W Polanicy 11.07. br. na tradycyjnie trudnej trasie, w deszczu, odbyła się jedyna edycja Pucharu Polski, zorganizowana przez Polską Federacje Nordic Walking na trzech dystansach: 5, 10 i 21 km. Zawody ukończyło 43 uczestników. – Ten start w półmaratonie to był dla mnie raczej sprawdzian aktualnej formy. W klasyfikacji końcowej zająłem 11 miejsce, a 2 w swojej kategorii wiekowej – mówi Andrzej Michalski.

26 września br. w Prudniku odbyły się II Mistrzostwa Polski w maratonie górskim z udziałem 110 zawodników. Trasa liczyła 2 okrążenia po ponad 10 km), była górska, kamienista, błotnista, ze względu na długie opady deszczu przed zawodami oraz podczas pierwszego okrążenia. – Mimo tego czas z roku ubiegłego znacznie poprawiłem, bo o ok. 10 min. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zająłem 7 miejsce wśród mężczyzna, a 1 – w mojej kategorii wiekowej.– komentuje pan Andrzej.

Dwa tygodnie wcześniej odbył się start w Mistrzostwach Europy w Norymberdze (12.09.). Zawody zostały ogłoszone przez organizatorów dość późno stąd mała liczba uczestników (18). Jak do tej pory to była dla mnie najtrudniejsza trasa. – Zająłem generalnie 4 miejsce, lecz 1 w mojej kat. wiekowej – podkreśla z dumą zawodnik ze Zmiennicy.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, o których chętnie będziemy informowali.