Bieszczadzki Charytatywny Rajd „Malucha”

27 września w Sanoku na Placu Harcerskim w ramach Bieszczadzkiego Charytatywnego Rajdu „Malucha” właściciele Fiatów 126p prezentowali swoje samochody. Wydarzenie miało na celu pomoc podopiecznym Domu Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku. Łącznie z wpisowego i loterii udało się zebrać 16 143,20 zł.

W Rajdzie wzięły udział 52 załogi, które przyjechały na Podkarpacie z całej Polski oraz Holandii i Niemiec – same maluchy, fiaty 126. Impreza miała charakter charytatywny – a jej celem zbiórka pieniędzy na wsparcie Domu Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku.  Całe wpisowe, jakie wpłacili zawodnicy zostały przeznaczone na ten cel, a organizatorzy pracowali społecznie.

Przeprowadzona została licytacja numerów startowych, części i gadżetów do Maluchów, a całość kwoty także została przeznaczona na dzieci. Przez weekend 25-27 września udało się zebrać 16 143,20 zł. Uroczyste przekazanie zebranych środków i paczek dla dzieci odbyło się na Placu Harcerskim.

Zawodnicy przejechali przez Góry Słonne, Sanocko-Turczańskie i pojechali w Bieszczady odwiedzając po drodze Sanok, Solinę, Polańczyk, Wetlinę.

Jeszcze raz dziękujemy. Mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłym roku zorganizować podobny Rajd po innych zapewne trasach. Uczestnicy wyrazili już chęć powrotu w te rejony. I chociaż deszcz nas nie rozpieszczał, to impreza zakończyła się sukcesem, jest sporo pozytywnych emocji, pozostało wiele zdjęć i wspomnień.

Automobilklub Rzeszów

Źródło: sanok.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o